Satış Temsilcileri

0850 420 38 38

Merkez Ofis

Erciyesevler Mahallesi Şehit Yüzbaşı Levent Çetinkaya Sokak No: 16/A Posta Kodu: 38020 Kocasinan Kayseri

Sizi Arayalım

Formu doldurun, sizi arayalım ve ilgili proje hakkında bilgilendirelim. Dilerseniz satış ofisimizde sizi ağırlamak için hemen randevu talebinizi oluşturalım.

İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
Görüntülü Görüş

Formu doldurun, sizi arayalım ve ilgili proje hakkında bilgilendirelim. Dilerseniz satış ofisimizde sizi ağırlamak için hemen randevu talebinizi oluşturalım.

İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
İyi görünüyor!
Gereklidir.
Görüntülü Görüş
SİZİ ARAYALIM
Güvenlik Kamerası Aydınlatma Metni
Anasayfa Güvenlik Kamerası Aydınlatma Metni

GÜVENLİK KAMERALARINA İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

 

VERİ SORUMLUSU

UNVANI

ERKUT İNŞAAT YAPI ENDÜSTRİSİ SAN. VE TİC. A.Ş

ADRESİ

SAHABİYE MAHALLESİ PROF.DR. FEVZİ FEVZİOĞLU CADDESİ NUMARA:26

E-POSTA

kvkk@erkut.com.tr

KEP  ADRESİ

erkutinsaat@hs03.kep.tr

TELEFON

0850 420 38 38

 

Bu aydınlatma metni  6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından yayınlanan Aydınlatma Yükümlülüğünün Yerine Getirilmesinde Uyulacak Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğ kapsamında veri sorumlusu sıfatıyla ERKUT İNŞAAT YAPI ENDÜSTRİSİ SAN. VE TİC. A.Ş tarafından şirketimize ait gerek idari bina gerek şantiyeler gerekse diğer lokasyonlarımızda kullanılan kapalı devre kamera kayıt sistemleri ve canlı yayın vasıtasıyla toplanan kişisel veriler ile ilgili veri sahiplerinin aydınlatılması için hazırlanmıştır.

Kişisel Verilerinizin İşlenme Amacı

Güvenlik kameraları vasıtası ile işlenen kişisel verileriniz için; 6698 sayılı kanunun 4.maddesinde belirtilen

  1. Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun olma
  2. Doğru ve gerektiğinde güncel olma
  3. Belirli, açık ve meşru amaçlar için işlenme
  4. İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü olma
  5. İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilme

Genel İlkelerine uygun hareket edilmektedir.

Firmamız idari binasının giriş kapıları, bina dış cephesi, şantiyeler, çalışma ofisleri yemekhane, otopark, güvenlik kulübesinde bulunan güvenlik kameraları vasıtasıyla kayıt yapılmaktadır.

Bu kayıtlar firmamızda iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, firmamıza ait taşınır ve taşınmaz mallar ile toplanan her türlü kişisel verinin güvenliğinin sağlanması ve hukuki, teknik, ticari denetim ve güvenliğin temini ile misafir giriş çıkışlarının takibi amacıyla yapılmaktadır.

Bu izleme faaliyetleri 6698 sayılı KVKK ve Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak sürdürülmektedir.

Güvenlik kameraları vasıtası gerçekleştirilen veri işleme faaliyetlerinde işleme amacı ile ölçülü şekilde hareket edilmesi ve kişilerin mahremiyet alanına ölçüsüz müdahalede bulunulmaması esastır. Tuvalet, lavabo, soyunma odası gibi alanlarda güvenlik kamerası bulunmamaktadır.  

 

Kişisel Verilerinizin Aktarılması ve Aktarma Amaçları

 

Söz konusu kişisel veriler Yönetim Faaliyetlerinin Yürütülmesi, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi amacı ile firma hissedarlarına, İş Faaliyetlerinin Yürütülmesi / Denetimi için gerekli olması halinde firmamızdaki ilgili birim çalışanına, tedarik alma amacının yerine getirebilmesi için  teknik hususlarda tedarik hizmeti alınan kişilere, canlı yayın kanalı ile de internet sitemizi ziyaret eden kişilere hukuki uyuşmazlıkların giderilmesi veya ilgili mevzuatı gereği talep halinde adli makamlar veya ilgili kolluk kuvvetlerine, kanunen yetkili kamu kurumları ve kanunen yetkili kişilere aktarılabilecektir.

 

Kişisel Verilerin Toplanma Yöntemi ve Hukuki Sebebi

 

Kişisel verileriniz kapalı devre kamera kayıt sistemleri vasıtasıyla elektronik ortamda otomatik olarak toplanmakta olup veri sahiplerinin temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydıyla firmamız meşru menfaatleri ve hukuki yükümlülüğün yerine getirilmesi için  işlenmektedir.

 

 

Kişisel Veri Sahibinin Hakları

 

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun 11.Maddesi kapsamındaki taleplerinizi firmamıza ait www.erkut.com.tr internet sitesinde de paylaşılmış olan başvuru formunun çıktısını almak suretiyle firmamıza şahsen başvuru yapmak veya noter vasıtası ile bildirimde bulunmak veya  bu başvuru formunu  Kayıtlı elektronik posta (KEP) adresi, Mobil imza, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanununda tanımlı olan “güvenli elektronik imza” ile imzalayarak aydınlatma metni başlangıcında belirtilen firmamız  KEP veya elektronik posta adresine göndermek ya da varsa firmamıza  daha önce bildirilmiş  ve firmamız sistemlerinde kayıtlı bulunan elektronik posta adresinizi  kullanmak suretiyle tarafımıza iletebilirsiniz.

Başvuralar talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde ücretsiz olarak sonuçlandırır. Ancak, talebiniz ile ilgili yapılacak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi hâlinde, Veri Sorumlusuna Başvuru Usul Ve Esasları Hakkında Tebliğin 7. Maddesinde de belirtilen şekilde ücret talep edilebilir.

Kişisel veri sahibi olarak sahip olduğunuz ve mevzuatta belirtilen haklarınızı kullanmak için yapacağınız ve kullanmayı talep ettiğiniz hakka ilişkin açıklamalarınızı içeren başvuruda; talep ettiğiniz hususun açık ve anlaşılır olması, talep ettiğiniz konunun şahsınız ile ilgili olması veya başkası adına hareket ediyor iseniz bu konuda özel olarak yetkili olmanız ve yetkinizi belgelendirilmesi, ayrıca kimlik ve adres bilgilerini içermesi ve başvuruya kimliğinizi tevsik edici belgelerin eklenmesi gerekmektedir.